EUCHARYSTIA

Sakrament Eucharystii zasadniczo przyjmowany jest w trzeciej klasie szkoły podstawowej.

Przygotowanie do tego Sakramentu odbywa się poprzez spotkania formacyjne rodziców (raz w miesiącu) i dzieci na katechezie parafialnej oraz bezpośrednio przed Uroczystością w kościele parafialnym.

Przez cały rok formacyjny dzieci otrzymują w wyznaczonych dniach dewocjonalia (różańce, medaliki z Niepokalaną NMP, świece i książeczki do nabożeństw). Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w nabożeństwach różańcowych, wypominkowych, Roratach, Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach i majowych.

Rodzice od momentu chrztu powinni troszczyć się przede wszystkim o to, aby dziecko przygotować poprzez katechumenat rodzinny (świadectwo żywej wiary) do najważniejszego Sakramentu w życiu chrześcijanina, tj. do Sakramentu Eucharystii, będącym żywą i realną obecnością Chrystusa, w którego wierzymy.